Jump to content

Photo

Financial Certification

• Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 ana_smiljanic

ana_smiljanic
  • Members
  • 1 posts

Posted 01 November 2009 - 07:57 PM

Zdravo,

Nameravam da konkurisem na postdiplomske studije u Americi (na dva programa tacnije, jedan master, jedan PHD), ali mi kod obe aplikacije traze tzv Financial Certification - odnosno dokaz (iako cu aplicirati za financial aid) da mogu da platim skolovanje. Kazu da je to formalnost ali je neophodno. Dakle, meni je neophodno da pokazem da imam recimo 80000 dolara na racunu. Ja se izvinjavam ako je ova tema vec postojala na forumu, ali da li ste se suretali sa slicnim problemom? Da li postoje banke ili neke agencije koje izlaze u susret ovako necemu pa pomognu studentima? Hitno je, pa bi svaka pomoc/savet dobrodosla...

Pozdrav,

Ana

#2 administrator

administrator
  • Root Admin
  • 2,831 posts

Posted 02 November 2009 - 04:20 PM

Zdravo,

Nameravam da konkurisem na postdiplomske studije u Americi (na dva programa tacnije, jedan master, jedan PHD), ali mi kod obe aplikacije traze tzv Financial Certification - odnosno dokaz (iako cu aplicirati za financial aid) da mogu da platim skolovanje. Kazu da je to formalnost ali je neophodno. Dakle, meni je neophodno da pokazem da imam recimo 80000 dolara na racunu. Ja se izvinjavam ako je ova tema vec postojala na forumu, ali da li ste se suretali sa slicnim problemom? Da li postoje banke ili neke agencije koje izlaze u susret ovako necemu pa pomognu studentima? Hitno je, pa bi svaka pomoc/savet dobrodosla...

Pozdrav,

Ana

Možda je formalnost, ali to može da bude mač sa dve oštrice. Ako pokažete da imate sve te pare na računu, može se desiti da ne dobijete ni dolara finansijske pomoći. Bilo bi bolje da nam na adresu office@iacbg.org pošaljete tačan link ka stranici institucija na kojima to piše ili deo prepiske sa nekima od zvaničnika univerziteta u kojem se navodi taj deo procedure.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users